Каков прогноз наличного курса доллара и евро к гривне на март-2018 05.03.2018

Опрашивал экспертов Prostobank.ua // 05.03.2018

Олег Куринной, Директор Казначейства Банка Кредит Днепр

Ключевым фактором влияния на курс в украинской открытой экономке является динамика поступлений экспортной выручки – главного источника притока валюты в страну, которая, в свою очередь, зависит от сезонности и конъюнктуры сырьевых товарных рынков. Весной эти факторы будут работать в пользу укрепления курса гривны, как и сезонное уменьшение потребности в энергетическом импорте.

Существенное влияние на курс будут также иметь следующие факторы:

  • дальнейший ход сотрудничества с МВФ и другими международными финансовыми организациями на фоне увеличения выплат по обслуживанию внешнего госдолга,
  • уровень гривневой ликвидности, который является ресурсом для активизации спекулятивных колебаний,
  • внутренние и внешние политические риски,
  • турбулентность доллара на мировых рынках.

Коридор курса доллара на март составит 27 – 27,5 грн/доллар США, в случае умеренного проявления внутренних и внешних рисков.

Курс гривны к евро является производным от рынка Forex и зависит от соотношения пары евро/доллар на мировых рынках.

Ростислав Синишин, член Правления, директор по рискам Идея Банк (языком оригинала)

25 січня 2018 року Національний банк збільшив облікову ставку з 14,5% до 16%, що започаткувало тренд до зміцнення національної валюти. Збільшення ключової ставки автоматично підняло дохідність депозитних сертифікатів НБУ. В свою чергу Міністерство фінансів також переглянуло ставку за гривневими ОВДП в сторону збільшення. Державні цінні папери стали ще більш привабливими для нерезидентів.

Вони заводили в країну валюту, щоб продати її та розрахуватися за придбані державні облігації, номіновані в гривні. Тим самим нерезиденти збільшували пропозицію валюти на міжбанку, що й стало основним драйвером зміцнення гривні.

Окрім того зміцненню гривні сприяв продаж валюти експортерами, яким була потрібна гривня для сплати податків.

Загалом, за умови відсутності спекулятивних ігор на тему продовження співпраці з МВФ та штучного роздуття панічних настроїв, у короткостроковому періоді очікуваною є стабілізація курсу гривні на сьогоднішньому рівні із ознаками незначного тренду до зміцнення. Підтримку для ревальвації гривні у березні вже можуть створити аграрії, які, готуючись до посівної кампанії,  почнуть продавати валюту. Збереження зацікавленості нерезидентів гривневими ОВДП також збільшить пропозицію валюти на ринку та сприятиме міцності гривні. І третій важливий фактор, який позитивно впливатиме на вартість гривні відносно долара – це котирування долара на міжнародних ринках відносно інших валют. Принаймні в найближчому майбутньому прогнозується збереження тенденції слабкого долара відносно європейської валюти.

Очікуваним діапазоном курсових коливань на березень є 26,8-27,5 гривень за американський долар із ситуативними відхиленнями +/-10% від нього залежно від переважань тих чи інших визначників курсу. Зокрема можливе ситуативне послаблення гривні в першій половині місяця у зв’язку із відшкодуваннями Держказначейством ПДВ, а також відкладеним попитом населення та бізнесу, що створить додатковий тиск на валютному ринку.

Олег Ропяк, начальник управления дилинговых операций Банка ПИВДЕННЫЙ

Курс, под влиянием сезонных факторов и проводимой НБУ монетарной политикой, должен снижаться. Скорее всего, март мы проведем в торговом диапазоне 26,5-27,00, с возможными небольшими проколами этих границ в ту или иную сторону.


Хотите получать уведомление на ваш email, когда мы опубликуем новые статьи?

также следить за обновлениями сайта можно в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Быстрый поиск

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Ставка 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Miloan.ua

1-й кредит до 15 000 - 0,01%!

Макс кредит: до 15 000 грн.

Строк: до 30 дн.

Вік / Возраст: > 18

Карта, паспорт, код

Залоговые кредиты в Киеве и области

Кредит під заставу нерухомості, авто, спецтехніки, золота та ін.

від 18% річних. Рішення за 30 хвилин

Будь-яка кредитна історія

Без довідки про доходи та поручителів

Будь-які суми від 15 000 грн. і вище

До 85% від вартості застави