Більше ста українських журналістів можуть писати про економіку без помилок завдяки онлайн-курсу, розробленому за підтримки Ощадбанку // 27.12.2017

Перші слухачі отримали сертифікати про закінчення онлайн-курсу «Як писати про економіку без помилок», розробленого громадською організацією VoxUkraine спільно зі студією онлайн-освіти EdEra та Київською школою економіки (KSE) за підтримки Ощадбанку. // 27.12.2017

Головна мета проекту – надати необхідну базу економічних знань та практичних навичок журналістам, які створюють контент економічного спрямування, та підвищити рівень базових економічних знань студентів факультетів журналістики. 

Під час проходження курсу слухачі отримали інформацію про базові принципи економічної теорії, розібрались з основами макроекономіки та статистики.  Студенти навчились «читати» фінансову звітність приватних компаній, банків та державних підприємств і ознайомилися з data-journalism: дізнались як шукати, інтерпретувати та рахувати дані для своїх майбутніх матеріалів. 

Онлайн-курс розпочався 11 вересня 2017 року. Загальна кількість реєстрацій становить понад 1600 (станом на грудень 2017). У рамках першого подібного навчального онлайн-проекту в Україні журналісти прослухали чотири модулі: «Економіка без помилок», «Вступ до макроекономіки», «Робота з даними» та «Корпоративні фінанси». Слухачі, що успішно склали тести, отримали сертифікат про проходження курсу – таких наразі 107. Ще понад 80 студентів проходять останній модуль курсу. 

Специфікою онлайн-курсу є те, що скористатись ним та отримати сертифікат можна в будь-який  час. Організатори обіцяють, що з часом до програми курсу будуть вноситись оновлення відповідно до нових тенденцій світової економіки. Зареєструватись для проходження курсу можна за цим посиланням.  

Найкращі студенти вже з лютого проходитимуть стажування у провідних українських виданнях: Українська Правда, Liga.net, interfax, Новое время, VoxUkraine. Також вони матимуть змогу продовжити навчання в очній формі – в Центрі вдосконалення економічної журналістики при Київській школі економіки. 

«Термін «фінансова грамотність» частіше вживають стосовно споживачів фінансових послуг. Ощадбанк багато працює в цьому напрямі: розповідає про сучасні банківські послуги та правила безпеки при користуванні ними, – коментує голова правління Ощадбанку Андрій Пишний. – Водночас покращувати фінансову грамотність громадян ми можемо й надаючи економічну освіту журналістам. Дякуємо VoxUkraine за можливість долучитись до корисного проекту, який вже посприяв і буде надалі сприяти тому, що матеріали українських ЗМІ на економічну тематику будуть більш професійними».

 

Головний редактор VoxUkraine Борис Давиденко зазначив:  «Попит слухачів на курс перевершив наші найсміливіші очікування. Це свідчить про бажання журналістів краще розуміти та якісніше висвітлювати економічні події і процеси в Україні. Ми радіємо такій тенденції та плануємо наступного року розробити два спеціалізованих онлайн-курси для журналістів. Дякуємо Ощадбанку за підтримку нашого пілотного онлайн-курсу».

Быстрый поиск

Горячие предложения

Кредиты на карту

более 30 онлайн-сервисов!

Ставка - от 0.01%

Срок - до 180 дней

Сумма - до 20 000 грн.

Документы - паспорт и код

ШвидкоГроші

Кредит за 30 минут

Сумма: от 600 до 10 000 грн.

Выдача: наличные или на карту

Возраст: от 18 до 60 лет

Документы: паспорт и ИННПутеводитель

Как сэкономить заряд батареи телефона

Большой и яркий дисплей, безлимитный интернет, мегаполезные виджеты и приложения, постоянная связь с коллегами и друзьями, великолепные фото и последние новости мира – смартфоны прочно заняли место в нашей жизни. Они удобные, полезные и незаменимые, но почему-то часто «умирают» в самый неподходящий момент. И тогда каждый из нас задается вопросом, как экономить батарею на телефоне на андроид, iphone, почему телефон быстро разряжается? Как поддерживать жизнь гаджета максимально долго, если нет возможности зарядить его? – свои советы приготовил Prostobank.ua

Видео путеводитель