Каким будет обменный курс доллара и евро в декабре-2017?

Опрашивал экспертов Prostobank.ua

Ростислав Синишин, член Правления, директор по рискам Idea Bank (Идея Банк)  (языком оригинала)

У грудні місяці надліквідність банківської системи залишиться основним ризиком курсової стабільності. Також матимуть місце ситуативні та сезонні визначники курсу гривні відносно іноземних валют. По-перше, у грудні традиційно має місце концентрація соціальних виплат: як правило, наприкінці року Держказначейство виплачує значні суми коштів за соціальними стандартами. У грудні 2016 року залишки на коррахунках зросли з 35 до 62 млрд. грн. Зараз цей ризик зростає, враховуючи підвищення соціальних стандартів, зокрема, переглянутий рівень пенсій. Як наслідок – матиме місце додаткова пропозиція грошей на ринку. Є ймовірність, що значна їх частка потрапить на валютний ринок, посилюючи волатильність обмінного курсу гривні. 

По-друге, попит на валюту в грудні підсилять нафтотрейдери. Сплески курсу можливі з виходом на ринок Нафтогазу, якому потрібна валюта для закупівлі газу на опалювальний сезон. По-третє, можна прогнозувати традиційне збільшення обсягу продажу валюти експортерами, які вже відчуватимуть дефіцит гривневих ресурсів. Їм потрібно буде закривати рік, проводити розрахунки з бюджетом та контрагентами. Такі ж ситуативні та сезонні ризики мали місце і в попередньому році, коли курс гривні відносно долара зріс з 25,60 на кінець листопада до 27,19 на кінець грудня. 

Однак можна прогнозувати, що Нацбанк, скоріше за все, не допустить різких коливань курсів. Після перевищення позначки в 27,00 грн. НБУ виходитиме з інтервенціями на міжбанківський валютний ринок, аби зменшити надмірні курсові коливання і таким чином зупинятиме розкачування ринку.  Також очікуємо, що НБУ вилучатиме гривневу надліквідність з ринку через інструмент депозитних сертифікатів, а також рефінансованих ним гривневих ОВДП.

Підсумовуючи, можна прогнозувати рост курсу гривні відносно долара, але він буде контрольований Нацбанком. Завершення року можливе з обмінним курсом в діапазоні 27,00-27,30 гривень за долар.

Коливання звісно будуть мати місце, оскільки це невід’ємна частина гнучкого курсоутворення, на яке перейшов регулятор, але їх очікувані межі не повинні перевищувати 0,30 грн. за долар. 

Щодо обмінного курсу гривні відносно євро, то він визначатиметься курсовою динамікою пари долар-євро. Долар зміцнювався відносно євро на міжнародних ринках на основі позитивних показників американської економіки і одночасно проблем в Каталонії, які сприяли ослабленню євро та переходу інвесторів у долар. Однак вже з 7 листопада, на фоні позитивних настроїв щодо економіки Німеччини, а також позитивних очікувань щодо формування уряду Німеччини, євро знову було відновлено позиції. На мою думку, найближчим часом котирування євровалюти нижче позначки 1,18 доларів не опустяться, а курс гривні відносно євро у грудні коливатиметься в діапазоні 32,20-33,00.

Виктор Ярлик, Начальник Казначейства Конкорд Банка

Мы ожидаем, что доллары США на межбанковском рынке Украины в декабре 2017 г. будут торговаться в диапазоне 26,70-27,40 гривен за доллар, евро – 31,60-32,60 гривен.

Актуальная стоимость депозитов в Украине

Актуальная стоимость депозитов по срокам

Актуальная стоимость депозитов по валютам

Не пропустите новые статьи. Подписывайтесь на рассылку!


Опубликовано на сайте: 04.12.2017

Источник: http://www.prostobank.ua/


Заказать онлайн

Кредит для бизнеса

Авто в лизинг

Кредит на карту

Депозит с бонусом

Кредит наличными

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что случилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!