Як збільшити ліміт по кредитній карті

За останні півтора роки банки істотно активізували обсяги кредитування після "кризового затишшя", у тому числі в сегменті кредитних карт. За підсумками 2011 року кількість виданих банками "кредиток" зросла майже вдвічі (до 8,18 млн. штук), хоча ще не досягла докризового рівня (9-10 млн. штук). Поряд зі збільшенням кількості кредиток, ростуть і максимальні ліміти кредитування по них: за 2011 рік цей параметр виріс в два рази, до 150 000 грн. Сьогодні банки готові пропонувати благонадійним клієнтам великі ліміти і збільшувати вже затверджені кредитні ліміти.

Кредитні картки стають все більш популярними серед українців (частка кредитних карт у загальній кількості платіжних карток за підсумками минулого року зросла до 23,5%), що обумовлено як розвитком банківської системи та економіки в цілому, так і рядом переваг, які мають кредитки:

 • можливість придбати товар, послугу при відсутності достатньої кількості грошей на момент покупки;
 • при погашенні заборгованості повністю або частково кредитний ліміт відновлюється на суму погашеної заборгованості, яку можна знову використовувати;
 • нарахування відсотків на суму фактично використаного ліміту, а не на всю суму кредиту відразу, і їх поетапна виплата;
 • у разі платежів кредитною карткою через POS-термінал при погашенні використаних коштів у встановлений банком пільговий період, відсотки на використаний ліміт не нараховуються - фактично є можливість користуватися безпроцентним кредитом;
 • захищеність грошових коштів (порівняно з зберіганням готівки вдома або в гаманці);
 • можливість уберегти себе від випадків власної неуважності або помилки касира (досить перевірити суму, яка підлягає списанню);
 • "мобільність" грошей порівняно з готівкою;
 • можливі певні бонуси і знижки при розрахунках за товари, послуги кредитною карткою; додаткові сервіси по кредитних картах Premium класу (наприклад, консьєрж-сервіс, страхування, знижки в деяких магазинах і ресторанах і т.п.).

При відкритті кредитної карти банк встановлює кредитний ліміт по ній, що, по суті, є сумою позики, що банк готовий надати вам, виходячи з вашої платоспроможності (в основному - рівня середньомісячного доходу) та надійності. Після того як ви вибираєте певний кредитний ліміт, ви повинні погасити частину боргу, і банк знову надає можливість використовувати дану суму.

Як змінювалися кредитні ліміти

Якщо розглядати зміну максимальних лімітів, встановлених по кредитних картах банками з числа 50-ти найбільших  за розміром активів, за останні кілька років, то можна побачити, що з 2008 року вони мають нестабільну динаміку, причиною якої була фінансова криза. Так, у другому кварталі 2008 року ліміти зросли до 100 тис. грн., але через настання кризи банки значно скоротили кредитування, і розмір максимального кредитного ліміту впав до кількох тисяч гривень. Але з другої половини 2010 року, коли насупило загальне пожвавлення в банківській сфері та економіці в цілому, максимальні ліміти по кредитках почали стабільно зростати (і продовжують своє зростання до цих пір): за підсумками 2011 року вони збільшилися у два рази, до 150 тис. грн.

Найбільші максимальні ліміти по кредитних картах в кінці лютого-2012, за даними компанії "Простобанк Консалтинг", пропонували наступні банки: ОТП Банк (Кредитна карта VisaPlatinum - 150 000 грн.), українська донька Сбєрбанку Росії (100 000 грн.), Енергобанк (Кредитні карти VisaClassic/Gold/Platinum - 100 000 грн.).

За даними компанії "Простобанк Консалтинг"

У середньому, максимальні ліміти по кредитних картах з кінця 2011 року коливалися на рівні 42 000 - 43 000 грн.при цьому за останній рік їх рівень зріс більш ніж у два рази.

Стартовий максимальний ліміт

Втім, максимальний ліміт у банку, найчастіше, не запропонують при першому знайомстві з клієнтом. На поточний час 8 банків з 17 кредитують (на кінець 2010 року таких було всього 3 банки) готові видавати кредитні картки без надання довідки про доходи з місця роботи. В даному випадку установи орієнтуються на вашу позитивну кредитну історію і досвід співпраці з самим банком.

Порівняльна таблиця по пропонованих максимальних лімітах по кредитних картах без надання довідки про доходи серед ТОП-50 банків станом на 20.02.2012р. за даними компанії "Простобанк Консалтинг"

Банк

Максимальний ліміт без довідки про доходи

Ренесанс Кредит 

3 000 грн.*

АктаБанк 

5 000 грн.*

Банк Руский Стандарт 

6 000 грн.

Дельта Банк 

10 000 грн.

Терра Банк 

11 000 грн.*

ПриватБанк 

15 000 грн.

Альфа-Банк 

20 000 грн.

БМ Банк 

20 000 грн.

* Обов'язкове офіційне працевлаштування

Найбільші ліміти без надання довідки про доходи надають Альфа-Банк, БМ Банк, ПриватБанк, Терра Банк, Дельта Банк. Якщо ви хочете відразуу відкрити кредитну карту з великим лімітом, тоді необхідно надавати підтвердження своїх доходів.

Як збільшити ліміт за кредиткою

Для того щоб збільшити встановлений ліміт по кредитній карті, потрібно за загальними вимогами досліджуваних банків:

 • активно користуватися кредитною карткою;
 • не допускати прострочень платежів за кредиткою;
 • намагатися укластися у встановлений по кредитній карті пільговий період.

В цілому, в більшості банків процедура збільшення ліміту по кредитній карті практично не відрізняється від процедури її відкриття. Для цього вам потрібно звернутися у відділення банку і заповнити заяву на збільшення кредитного ліміту, при цьому надавши додатково встановлені банком додаткові документи. В основному, це довідка про доходи за останні кілька місяців за формою банку (це можна уточнити попередньо у менеджера на відділенні або подивитися на сайті банку найчастіше там надано бланк довідки), завірену роботодавцем (головним бухгалтером і керівником компанії). Крім того, банки можуть приймати до розгляду інші документи клієнта, які підтверджують його фінансовий стан (що в результаті дасть можливість отримати більше ліміту на кредитну карту): наприклад, права власності на нерухомість, автомобіль; документи, що підтверджують додаткові доходи (договір на здачу квартири в оренду, депозитний договір і т.п.).

Основні критерії окремих банків для збільшення ліміту по кредитній карті

Райффайзен Банк Аваль :

 • збільшення офіційного доходу, підтверджене формою або Довідкою за формою банку про отримані доходи, засвідчені роботодавцем;
 • кредитна карта повинна бути випущена більше 3 місяців назад;
 • останнє збільшення кредитного ліміту по карті було більше 6 місяців тому.

Дельта Банк:

 • гарна кредитна історія;
 • рахунок кредитної карти відкрито більше 1 місяця назад;
 • надання одного з документів, що підтверджують дохід;
 • перелік додаткових документів для збільшення кредитного ліміту
  • паспорт громадянина України;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • довідка з місця роботи з інформацією про доходи за останні 6 місяців або довідка з ПФУ про виплати за останні 6 місяців;
  • пенсійне посвідчення (при наявності);
  • закордонний паспорт*;
  • свідоцтво з БТІ на квартиру або будинок*;
  • техпаспорт на машину*;
  • квитанція про сплату комунальних послуг за останні 3 місяці*;
  • інші документи, що підтверджують фінансовий стан клієнта*.

*Додаткові документи, які банк приймає як підтвердження вашого фінансового стану; чим більше додаткових документів, тим вище ймовірність отримати позитивне рішення щодо збільшення кредитного ліміту на велику суму.

ПриватБанк:

 • активне користування кредитною карткою;
 • гарна кредитна історія;
 • надання додаткових документів, установлених банком (паспорт громадянина України, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера та інші).

Взагалі в Приватбанку збільшення лімітів за кредитними картками здійснюється на постійній основі. Для всіх, хто дотримується гарної платіжної дисципліні, банк періодично переглядає затверджені розміри кредитних лімітів навіть без заяви клієнта (правда, до певної суми). Про збільшення ліміту банк повідомляє за допомогою SMS-повідомлення.

Крім того, ПриватБанк надає акційні умови збільшення кредитного ліміту за кредиткою для клієнтів, які дотримуються умови і правила користування кредитною картою. Для цього на сайті http://5.privatbank.ua/  потрібно заповнити актуальні контактні дані про себе, відповісти на питання про Приватбанк або про Кредитку, яке буде відправлене на вказаний вами e-mail. В результаті можна отримати збільшення ліміту на кредитній картці на 10% (якщо поточний ліміт нульовий, то замість підвищення на 10% встановлюється фіксоване значення 250 грн.).

Банк "Руский Стандарт":

 • гарна кредитна історія;
 • активне користування кредитною карткою;
 • надання додаткових документів, крім Паспорта та ІПН: один з наступних документів:
  • водійські права;
  • техпаспорт на автомобіль;
  • карта Gold іншого банку;
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про перетин кордону;
  • довідка про доходи за 6 міс.

Банк переглядає кредитні ліміти за виданими кредитними картками самостійно на щомісячній основі, і, виходячи з платіжної дисципліни і оборотів за кредиткою може прийняти рішення про збільшення ліміту по карті.

Альфа-Банк:

крім паспорта громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, якщо Вас зацікавить сума ліміту вище 20 000 грн., то додатково потрібна довідка про доходи за останні 6 місяців.

Максимально можливий кредитний ліміт, і хто його отримає

Слід зазначити, що в більшості випадків банки встановлюють обмеження на максимальні ліміти по кредитних картах.

Порівняльна таблиця встановлених максимальних лімітів на кредитні карти і основних умов кредитування серед ТОП-50 банків станом на 20 лютого 2012 року за даними компанії "Простобанк Консалтинг"

Банк

Продукт

Процентна ставка

Мін. щомісячний платіж

 

 

 

 

Пільговий період

Макс. ліміт по кредитній карті

При розрахунку в торговельній мережі

При переведенні в готівку в банкоматі банку-емітента

Тіло кредиту

 (+ % і комісії)

Промінвестбанк 

 

VisaClassic (Кредитна-Лайф, Кредитна-Преміум, Кредитна-ПІБ)

42%

48%

3%

50 днів

40000 грн.

ВТБ Банк 

Visa Classic/MasterCard Standard

36%

36%

7%

45 днів

10000 грн.

Visa Gold/MC Gold

30%

30%

7%

10000 грн.

Альфа-Банк

Альфа-Купівля (Visa Classic / MasterCard Mass)

30%

42%

7% від фактичної суми заборгованості

45 днів

20 000 грн.

Альфа-Преміум (Visa Gold / MasterCard Gold Selectiv)

30%

42%

7% від фактичної суми заборгованості

55 днів

75 000 грн.

Credit Agricole 

Visa Classic / MasterCard Standard

36%

36%

10% від фактично використаної суми кредитного ліміту

55 днів

20 000 грн.

Visa Gold / MasterCard Gold

32%

32%

10% від фактично використаної суми кредитного ліміту

50000 грн.

Сбєрбанк Росії  (Україна)

Кредитна карта з пільговим періодом (VISA Classic/ MC Standard / VISA Gold/MC Gold), Кредитна карта (VISA Classic/ MC Standard)

36%

36%

10% від фактичної заборгованості + прострочена заборгованість + нараховані відсотки

45 днів

до 6-ти середньомісячних зарплат, але не більше 100 000 грн.

Райффайзен Банк Аваль

MasterCard Mass

36.90%

36.90%

5% від загальної суми заборгованості на кінець місяця

до 57 днів (з дати проведення операції в найближче наступне 25 число і далі до 20 числа наступного місяця включно)

до 3-х заробітних плат, але не більше 50 000 грн.

ПриватБанк

Універсальна (VISA Classic)

36%

36%

7 % від заборгованості, але не менше 50 грн. та не більше залишку заборгованості

30 днів з кожної витраті

25 000 грн.

Універсальна (MasterCard Electronic)

30%

30%

7 % від заборгованості, але не менше 50 грн. та не більше залишку заборгованості

до 55 днів (погашення всієї заборгованості до 25 числа наступного місяця)

25 000 грн.

Універсальна (MasterCard Electronic)

20.40%

20.40%

7 % від заборгованості

до 55 днів (погашення всієї заборгованості до 25 числа наступного місяця)

25 000 грн.

Ерсте Банк 

MasterCard standard, Visa Classic

30%

30%

10% від суми ліміту по кредитній карті

до 50 днів

10 000 грн.

Visa Gold

27%

27%

10% від суми ліміту по кредитній карті

50 000 грн.

Дельта Банк

Нова Кредитна картка №1 MC Standard/VisaClassic

4.65% в місяць

4.65% в місяць

5%

30 днів

25 000 грн.

Нова Кредитна картка №1 VisaGold

4.2% в місяць

4.2% в місяць

5%

25 000 грн.

Новий Класичний MC Standard/Visa Classic, Visa Gold

14,99% + 3,95% в місяць на використаний ліміт

14,99% + 3,95% в місяць на використаний ліміт

5%

до 30 000 грн.

Як бачимо з таблиці, найбільші ліміти по кредитних картах встановлюються на кредитки класу Gold, при цьому вони суттєво відрізняються по різних банках.

Слід зазначити, що дані максимальні ліміти відображають максимально можливий кредитний ліміт по кредитній карті в цьому банку, але для кожного клієнта кредитний ліміт затверджується індивідуально при розгляді заявки, в залежності від вашої благонадійності (кредитної історії) та платоспроможності. Найчастіше банки орієнтуються на рівень вашого середньомісячного доходу і роблять прив'язку кредитного ліміту до його розміру - в основному, це 3-6 заробітних плат.

Так, Райффайзен Банк Аваль може надати вам кредитну карту з максимально можливим лімітом у розмірі трьох ваших заробітних плат (але не більше 50 000 грн.), Сбєрбанк Росії (Україна) - шести зарплат (але не більше 100 000 грн.).

Коли банк відмовить у збільшенні кредитного ліміту

Банки мають право відмовити вам на запит про збільшення ліміту по кредитній карті без пояснення конкретних причин. Насправді можливими причинами відмови можуть бути:

 • неактивне користування кредитною картою;
 • прострочення погашення кредитних платежів;
 • надання не всіх додаткових документів для розгляду запиту на збільшення кредитного ліміту або ж надані документи не підтверджують достатнього доходу;
 • якщо під час перевірки виявлено факти надання підроблених документів або недостовірних відомостей;
 • якщо платоспроможність позичальника не задовольняє вимоги банку;
 • високе кредитна навантаження (якщо у вас є ще один або кілька непогашених кредитів).

Крім цього, банківські аналітики негативно реагують на такі зміни в житті потенційного клієнта як часті зміни місця проживання і роботи, шлюборозлучні процеси і проблеми з владою. Логіка банку більш ніж проста. Поки позичальник має проблеми в особистому або професійному плані, він не є надійним клієнтом, а отже, шанси на те, що банк відмовить у підвищення кредитного ліміту, різко підвищуються.

Опубликовано на сайте: 29.02.2012

Заказать онлайн:

Кредит наличными

Кредит на карту

Кредитную карту

Страховку

Кредит под залог

Ячейку

Депозит с бонусом

Пластиковую карту


Лучшие банковские продукты для населения - 2018

Подпишитесь на рассылку сайта, это бесплатно!
Всего подписчиков - 12348

Рекомендуем